Enerji etüdü ve verimlilik artırıcı proje

Binaların mevcut durumda enerji tüketim analizlerinin raporlanması, söz konusu etüt çalışması kapsamında tasarruf edilebilir tüketim noktalarının tespit edilmesi ve bu noktalar için verimlilik artırıcı projelerin detaylı olarak hazırlanması işidir. Özellikle tüketim miktarları yüksek kamu binaları ve ticari binalarda enerji etüdü kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

Enerji etüt raporu talebe göre binanın, ısıtma sitemi, aydınlatma sistemi, soğutma sistemi, asansör sistemi, çamaşırhaneleri, pompa sistemleri, ısı yalıtımı sistemleri ve diğer enerji tüketen sistemler için ayrı ayrı veya toplu bir şekilde hazırlanabilir.

Enerji verimliliği için gerçekleştirilen çalışmalar mevcut konfor şartlarını kötüleştirmemeli, aksine mevcut konfor şartlarının iyileştirirken tüketilen enerji miktarını da azaltmalıdır !

2a Enerji Verimliliği Departmanı bir çok binanın enerji etütlerini ve verimlilik artırıcı projelerini başarılı bir şekilde hazırlamıştır. Detaylı bilgi veya teklif almak için lütfen uzmanlarımız ile iletişim kurunuz.